Повернутися назад

Цифровий аналіз оклюзії та інтраоральні сканери

20.07.2018

Статті

Травень 09, 2018

Ці дві технології зараз стають стандартом в стоматології. Однак, хоча обидва прилади дають дуже важливу цифрову інформацію, вони однозначно не являються одним і тим же. Давайте розглянемо в чому різниця і як можуть взаємодіяти цифровий аналіз оклюзії та інтраоральний сканер.

Інтраоральні сканери

Звичайно, Ви знаєте традиційну техніку відбитків. Стоматолог розміщує відбиткову ложку з матеріалом в роті пацієнта, який в свою чергу прикусує її і залишається в цьому положенні, поки не затвердне матеріал. Далі відбиткова ложка з матеріалом дістається з рота. Так ствоюється відбиток, який буде використовуватись  як  модель зубів пацієнта в лабораторії. Ця модель використовується для імплантів, коронок, мостів, брекетів, та інших видів протезування. Це дозволяє стоматологу проводити лікування правильно і ефективно.

Інтраоральный сканер робить процес стоматологічних відбитків цифровим, без ложок, відбиткового матеріалу, та можливого дискомфорту для пацієнта.


Інтраоральний сканер сканує рот пацієнта за допомогою технологій різноманітних променів світла, в залежності від моделі. Такі сканери створюють 3D цифрову модель зубів пацієнта для перегляду на комп’ютері або планшеті.

Цифрова модель дає можливість функціонування цифрового робочого процесу, коли файли відправляються в лабораторію для проектування та створення протезу, або створення протезу лікарем. Цей процес набагато швидший та ефективніше традиційного.

Інтраоральні сканери зараз облаштовані всіма видами функціональності — служать індикатором чіткості оклюзії при дизайні реставрацій. Деякі сканери облаштовані навіть віртуальними артикуляторами, які враховують розміри прикусу. Ця функція, без сумніву, дуже корисна для процесу дизайну, але при протезуванні потреба в оклюзійних налаштуваннях залишається. Це саме те, чим особливо відрізняється цифровий оклюзійний аналіз та інтраоральні сканери.

Інтраоральный сканер не може відтворити прикус пацієнта чи функціональні рухи в реальному часі. Тому, хоча інтраоральний сканер і може допомогти візуалізувати прикус пацієнта, він не дає жодних дієвих даних про цей прикус. І тоді вступає в дію цифровий оклюзійний аналіз.

Цифровий оклюзійний аналіз

Коли Ви чуєте термін «оклюзія», можливо, перша асоціація, що виникла – це «артикуляційний папір». Це аналоговий метод для визначення несбалансованості прикусу, який, однак, не дає ніяких об’єктивних даних. Він залишає відмітки на зубах після контакту з оклюзійними площинами пацієнта. Цей метод не надає інформацію, як багато сили використалось при створенні кожної відмітки. Все це створює оклюзійну плутанину для стоматолога.


Такий прилад, як T-Scan™ надає дані, які не дає артикуляційний папір. T-Scan показує не тільки місця стискання зубів, а також силу навантаження на кожну з цих точок. T-Scan допомагає стоматологу визначити незбалансованість прикусу та точок високого тиску, які призводять до болю та пошкодження природних зубів, реставрацій та імплантатів.

Прилад робить “фільм” або скан прикусу при стисканні та розтисканні зубів — виявляючи силу навантаження на кожний зуб, баланс і розподілення контактів. Так як прилад має елемент часу, Ви можете оцінити первинні контакти, працюючі та непрацюючі перешкоди, та навіть більше. Це дозволяє стоматологам робити більш точний та ефективний  аналіз оклюзії.

Цифровий оклюзійний аналіз та інтраоральні сканери відрізняються за функціональністю, але можуть використовуватись в тандемі. Саме тому компанія Tekscan зробила прилад T-Scan сумісним з форматами файлів STL. Оклюзійні дані T-Scan можуть включатися в цифровий відбиток, та надати точне цифрове зображення прикусу пацієнта, доповнене вимірами фактичної сили. Ми називаємо його «Накладання цифрового відбитку» (DIO).

Комбінація цих двох інструментів дозволить стоматологу вступити в нову еру цифрової стоматологї. Додання даних сили та симетрії до цифрових відбитків покращує можливість стоматолога діагностувати та корегувати прикус та лікувати захворювання, пов’язані з неправильним прикусом.

Ви зацікавились цифровою стоматологією та цифровим аналізом оклюзії?

Більше інформації  https://www.kvipst.com.ua/catalog/analiz-okluzii/TScanNovus/

Поділитися в соціальних мережах:
Вас також може зацікавити
Підписуйтесь на нашу розсилку і соціальні мережі
 • 17 років на ринку
  стоматології

 • Вся продукція
  сертифікована

 • Обслуговування
  в сервісному центрі

 • Поставки безпосередньо від
  виробників