Вернуться назад

Використання кісткової пасти останнього покоління для управління постекстракційними лунками.

05.06.2020

Статьи

Новий кістковий замінник у формі модульованої віско-еластичної пасти використовується для управління постекстракційними лунками.

Професор Даніло Алессіо Ді Стефано
Даніло Алессіо Ді Стефано
Приватна практика Мілан, Італія
distefano@centrocivitali.it


Управління постекстракційними лунками вимагає того, що якщо не буде негайної імплантації, то потрібно трансплантувати біоматеріал для того, щоб захистити, чи принаймні обмежити резорбцію альвеолярного процесу,  який буде впливати на результат реабілітації імплантатів. Коли стінки інтактні, постекстракційна лунка - це дефект, що регенерується без особливих труднощів. Ось чому його можна використовувати в якості тестового стенду для регенераційного потенціалу різних біоматеріалів для регенерації кісток, як з точки зору здатності зберігати альвеолярну резорбцію, так і з точки зору регенеративного потенціалу, тобто здатності - дорівнює часу -  утворення більшого або меншого відсотка новоутвореної кісткової тканини.

Нещодавно компанія Bioteck випустила на ринок  матеріал Activabone, кістковий замінник нового покоління. Activabone - це кістковий замінник в формі пасти, готовий до використання, що включає нову технологію Exur-Teck для досягнення різних ступенів в'язкості.

Activabone призначений для використання в щелепно-лицьовій хірургії, ортопедії та нейрохірургії, є важливим кроком вперед у розробці сучасних рішень для регенеративної хірургії. Activabone був виготовлений в результаті більше ніж трьох років досліджень, проведених в лабораторіях компанії Bioteck, і ретельної оцінки хірургічних потреб провідних фахівців з кісткової регенерації.


Матеріали


Процедура передбачає використання замінника кісткової пасти Activabone (Activabone Модулююча паста, Bioteck, Італія), що складається з кісткового колагену типу I кінського походження (демінералізований кістковий матрикс), губчатих мікрогранул кісткової тканини, губчатих кісткових гранул діаметром 0,5-1 мм, кортикальних гранул діаметром 0,5-1 мм, полімерного гідрогеля з низькою молекулярною масою. Ця кісткова паста має чудову  адаптивність до кісткових стінок місця трансплантації.     

Гранульовані компоненти, присутні як у мікрогранулах, так і у більших гранулах, оптимізують остеокондуктивний ефект. Демінералізована кісткова матриця збагачує місце підсадки кістковим колагеном, основним компонентом у регенерації кісток. Трансплантат захищають резорбуючою мембраною або колагеновою тривимірною матрицею. Краї ясен стабілізують безпосередньо одним або декількома швами.  Розміщення імплантату може бути проведено приблизно через 3- 4 місяці.     Фото 1 –  
Передопераційна рентгенографія. 27 зуб зламаний і його потрібно видалити.


     Фото 2 –  
Клінічний вигляд перед видаленням зламаного зуба
     Фото 3 – 
Постекстракційна лунка після видалення


     Фото 4 – 
Спеціальна модулююча паста Activabone екструдується безпосередньо на постекстраційну ділянку.


     Фото 5 – 
Постекстракційна лунка після використання модулюючої пасти Activabone.
     Фото 6 – 
Перед розміщенням колагенову мембрану Biocollagen зформували  не змочуючи.Результати

В клінічному випадку йде мова про 43-річного пацієнта, якому видалили 27й зуб через зламану коронку. Пацієнту було проведено атравматичне видалення зубу та ретельне очищення постекстракційної лунки і трасплантовано кістковий замінник. Трансплантацію виконали за допомогою формуючої пасти Activabone: спеціальну кісткову пасту екструдували безпосередньо зі шприца в пост-екстракційну ділянку до досягнення оптимального контакту з внутрішніми стінками лунки.

Місце трансплантації захистили за допомогою резорбуючої колагенової мембрани (Biocollagen, Bioteck, Італія), після відповідного формування  перед розміщенням. Мембрану розмістили під ясневими краями, трохи відшарувавши їх навколо альвеолярного краю. Після розміщення мембрани ясневі краї стабілізували декількома швами за допомогою нерозсмоктуючого шовного матеріалу. Шов зняли через тиждень після значного загоєння м’яких тканин.

Пацієнт регулярно кожного місяця приходив на огляд. Через 5 місяців після регенеративної операції рентгенологічний вигляд трансплантата дозволив провести імплантацію. Тому було встановлено імплантат розміром 4,8 х 10 мм. Для гістологічного дослідження було проведено біопсію кістки з місця імплантації під час процедури розміщення імплантату. Через півроку пацієнту поставили постійні ортопедичні конструкції.

Гістологічне дослідження проводили на зразку кістки після того, як вона була піддана частковій демінералізації та фарбуванню гематоксиліновим еозином. Дослідження показало значну новоутворену кісткову структуру, при цьому ознак запалення не спостерігалось.  Використовуваний кістковий замінник дозволив досягти ефективної регенерації альвеолярного процесу як в клінічному, так і в гістологічному відношенні.    Фото 7 –  
Після розміщення мембрани ясневі краї стабілізували декількома швами


      Фото 8 –    
Рентгенологічний вигляд регенерованої ділянки через 5 місяців після імплантації


     Фото 9 -
Клінічний вигляд лунки перед повторним відкриттям для встановлення імплантату 
      Фото 10 -
Імплантат після встановлення


     Фото 11 -
Рентгенологічний знімок після встановлення імплантату


     Фото 12 -
Гістологічне дослідження H&E (20X). Новостворена кісткова структура (фуксія) включає частинки біоматеріалу у фазі ремоделювання (фіолетовий). Більше клінічних випадків на сайті: www.bioteckacademy.com 


Поделиться в социальных сетях:
Вас также может заинтересовать
Подписывайтесь на нашу рассылку и социальные сети
 • 17 лет на рынке
  стоматологии

 • Вся продукция
  сертифицированна

 • Обслуживание
  в сервисном центре

 • Поставки напрямую от
  производителей