Вернуться назад

Негайна постекстракційна імплантація зі збереженням лунки

27.08.2020

Статьи

Негайна постекстракційна імплантація  зі збереженням лунки

Використання кісткової пасти та колагенової матриці для постекстракційного управління лунками.

 Др.Джіакомо Таркуіні 
Приватна стоматологія 
Рим, Італія
g_tarquini@libero.it


Правильне управління лункою після екстракції має фундаментальне значення для успіху реабілітації, як у разі негайної, так і відкладеної імплантації.Негайна післяекстракційна імплантація є оперативним вибором, який позбавляється одного хірургічного етапу, що дозволяє реабілітувати пацієнта за коротший проміжок часу. Одночасно із встановленням імплантату, навіть якщо товщина кістки є достатньою для забезпечення первинної стабільності, часто доцільно проводити процедуру кісткової регенерації. Регенерація може бути здійснена завдяки використанню біоматеріалу: згаданий матеріал виконує не тільки функцію фізичного заповнення щілини між імплантатом і стінками лунки, але також функцію відновлення та збереження правильної анатомії твердих і м'яких тканин, таким чином, щоб створити більш сприятливі умови для успішної реабілітації як з естетичної, так і з функціональної точки зору.

Клініцист може пришвидшити загоєння м’яких тканин шляхом вторинного наміру: цей вибір не тільки простіший і швидший з хірургічної точки зору, але й менш інвазивний для пацієнта. У таких випадках загоєнню може сприяти наявність колагенової матриці, яка здатна гарантувати належний захист трансплантата, а завдяки своїй тривимірній структурі та присутності колагену, забезпечити підтримку та сприяти регенерації м’яких тканин.

Матеріали

Процедуру проводили завдяки використанню кісткового замінника у вигляді пасти (модулююча паста Activabone, Bioteck) та тривимірної колагенової матриці (Xenomatrix, Bioteck).

Модулююча паста Activabone складається з гранульованого компонента, диспергованого в полімерній матриці. Гранульований компонент, у свою чергу, складається з різних компонентів: демінералізованого кісткового матриксу (DBM), губчатих мікрогранул кісткової тканини (діаметр <0,2 мм) , губчатих кісткових гранул діаметром 0,5-1 мм, кортикальних гранул діаметром 0,5-1 мм . 

Матриця являє собою полімерний гідрогель, збагачений вітаміном С. Паста Activabone має чудову форму, що піддається формуванню, і може бути безпосередньо екструдована всередину ділянки для прищеплення. Місце трансплантації захищають за допомогою матеріалу Xenomatrix. Це тривимірна колагенова матриця, придатна для регенерації м’яких тканин: після трансплантації, матриця Xenomatrix фактично здатна повторно заселятися клітинами сполучної тканини пацієнта. Вона також виконує бар’єрну функцію, яка захищає трансплантат і запобігає його колонізації м’якими тканинами.

 Рис. 1 – Клінічний вигляд зуба 1.6 перед процедурою.
 Рис. 2 –  Ризотомія зуба 1.6, виконана п’єзотомом.
 Рис. 3 – Підготовка імплантаційного тунелю.
  Рис. 4 – Встановлення імплантату, 4.0x10 мм.
 Рис. 5 – Щілина навколо імплантату заповнюється кістковим замінником у вигляді пасти (модулююча паста Activabone).
 Рис. 6 – Вигляд прищепленої лунки
Результати 

Перед нами клінічний випадок пацієнта із ураженим зубом 1.6 через перелом коронки. Узгоджений план реабілітації передбачав видалення зуба та негайну імплантацію, а також супутню процедуру кісткової регенерації.

Уражений зуб нетравматично видалили методом ризотомії, виконаної за допомогою п'єзотома. Імплантаційний тунель був підготовлений за змішаною технікою, яка передбачала використання як стоматологічних бормашин, так і п’єзоелектричних насадок. Було встановлено остеоінтегрований імплантат (4х10 мм). Трансплантацію виконували за допомогою формуючої пасти Activabone: кісткову пасту екструдували безпосередньо в ділянку, щоб заповнити проміжки навколо імплантанта, відновити та зберегти обсяги гребеня. 

Місце трансплантата захищене за допомогою подвійного шару матриці Xenomatrix, як описано в літературі 1-2,  одна частина розміщена в безпосередньому контакті з трансплантатом, а друга частинуа розміщена  під трохи відокремлені краї ясен. Після того, як матриця була на місці, клапті зашили швом хрестиком, але не зближували, залишаючи простір для вторинного загоєння. 

 Через три місяці після процедури було зроблено рентгенівський знімок, який показав регенерацію кісткової тканини всередині постекстракційної лунки. Потім імплантат розкрили за допомогою техніки "roll flap".

Клінічне обстеження показало збереження кісткового гребеня та інтеграцію біоматеріалу. Для забезпечення кондиціонування м’яких тканин було вкручено гвинт.

Після відповідного періоду загоєння пацієнт був остаточно реабілітований за допомогою металокерамічної коронки. Рентгенологічний контроль був проведений через шість місяців після процедури, що дозволило оцінити чудову стабільність  кісткового гребеня.

1.  Leonida A, et al. Rigenerazione dei tessuti molli perimplantari: case report (Regeneration of peri-implant soft tissues: a case report). Implant Tribune Italian Edition, November, 28-30 (2013). 

2.  Leonida A, et al. Socket preservation using enzyme-treated equine bone granules and an equine collagen matrix: a case report with histological and histomorphometrical assessment. J Contemp Dent Pract, 17, (11), 890-896 (2016).


 Рис. 7 – Трансплантат, захищений матрицею Xenomatrix, стабілізований швом.
 Рис. 8 – Рентген через 3 місяці після процедури: показує регенерацію кісткової тканини всередині постекстракційної лунки.
  Рис. 9 – Клінічний вигляд ділянки через 90 днів після трансплантації. Показує відмінне загоєння м’яких тканин.
 Рис. 10 – Експозиція імплантатів: клінічний вигляд свідчить про збереження кісткових об’ємів.
 Рис. 11 – Металокерамічне протезування
  Рис. 12 – Ендоральний рентген через 6 місяців після процедури:  показує чудову стабільність  кісткового гребеня. Трабекулярна структура регенерованої тканини практично не відрізняється від навколишньої тканини.
Відвідайте сайт www.bioteckacademy.com, щоб ознайомитись з іншими клінічними випадками та отримати доступ до постійно оновлюваної наукової літератури.


Поделиться в социальных сетях:
Вас также может заинтересовать
Подписывайтесь на нашу рассылку и социальные сети
 • 17 лет на рынке
  стоматологии

 • Вся продукция
  сертифицированна

 • Обслуживание
  в сервисном центре

 • Поставки напрямую от
  производителей