Вернуться назад

Імплантація: Про дані, які підтверджують відчуття пацієнта. Клінічний випадок

20.05.2020

Статьи
Keith, S. (Writer) “Покращення результатів імплантації та протезування з T-Scan,” (Feb. 25, 2016)Взято з https://www.tekscan.com/events/improving-implant-surgical-and-prosthetic-outcomes-t-scan
Вся інформація та зображення надані автором.


DTL_клін.випадок_DrKeith.jpg Про автора:
  Dr. Scott Keith DDS, MS, FACP 
 Стоматологічний центр імплантації в Walnut Creek, Каліфорнія

   - Dr.  Scott  Keith  отримав  свій  DDS  в  університеті  Каліфорнії,  Сан  Франциско  в  1995. Також він отримав спеціалізацію з ортопедії в Коледжі стоматології Baylor  та ступінь Магістра Наук з Оральної Біології.
  
  - Dr. Keith автор міжнародних статей та досліджень з стоматологічної імплантології.

  - В червні 1998, він переміг на конкурсі досліджень Міжнародної команди з імплантології (ITI) з своєю презентацією на Світовому симпозіуму ITI в Бостоні. Dr. Keith був нагороджений ITI премією на навчання в Гарвардській    Школі Стоматологічної Медицини, де він потім викладав в докторантурі.

 - Сертифікований радник американського коледжу ортопедів, Dr. Keith також член ITI, та член Академії Остеоінтеграції, та Omicron Kappa  Upsilon. Зараз, Dr. Keith має приватну практику в Стоматологічному Центрі Імплантації@  Walnut Creek


Інформація про пацієнта

Пацієнтка працює дизайнером інтер’єрів, їй 50 років, в неї дуже великі естетичні вимоги. Вона була посередині лікування, коли прийшла на консультацію до Dr. Keith. Протягом цього початкового візиту, не було ніяких ознак активної інфекції, і хоча вона відчувала оклюзійний дискомфорт, лікування на той час не було ургентною ситуацією.

    - Мала встановлені імплантати, але вважала, що прикус був неправильний.
    - Скаржилася на постійний головний біль. Насправді, вона знімала міст зправа, щоб спати вночі, але носила його протягом дня.

Через три роки, пацієнтка прийшла до Dr. Keith знову.
Пацієнтка сказала, що закінчила лікування, за якого відбулося видалення двох імплантатів в задньому відділі верхньої щелепи та встановлення чотирьох додаткових імплантатів. Після закінчення протезування, вона неодноразово приходила в клініку для корекції прикусу. Нажаль, вона все рівно мала відчуття, що обличчя було криве, посмішка нерівна, і це дуже впливало на її якість життя.

Пацієнтка сказала, що відчувала себе невпевнено та думала, що була смішною для людей із-за її кривого прикусу. Ми зробили новий клінічний огляд та панорамний знімок. На додаток до білатерального заднього верхньо-щелепового протезу на імплантатах, пацієнтка мала конструкцію на зубах18 x x 21, а також зараз в неї були відсутні перший та другий моляри внизу зправа.

“Виявилося, що пацієнт оклюзійно чутливий.”2.jpg
Малюнок 1: Інтраоральний вигляд та панорамний знімок

3.jpg
Малюнки 2 & 3: Верхня та нижня щелепи

Коли пацієнтку попросили показати, де її прикус зміщений, вона одразу показала на верхній правий перший премоляр та сказала, “Зуб не правильний! Я сильніше прикусую. Моя щелепа повинна сковзати, щоб закритися, що робить мої щелепи кривими.” В цій ситуації, ми б не радили починати робити пришліфовування на зубах без вагомих доказів на підтримку цих незворотних змін її прикусу.  Як тільки зроблено перша корекція, ви стаєте власником цих оклюзійних проблем. Як лікарю, було б нерозумно сказати, опираючись на суб’єктивну інформацію, “З моєї точки зору, ось що відбувається і я буду робити пришліфовування, доки ви не будете відчувати покращення.” Ми просто принесли T- Scan і показали пацієнтці джерело її оклюзійного дискомфорту, яке також продемонстрували на екрані монітора, “Це не моя точка зору. Це об’єктивні дані комп’ютерних датчиків, що показує нам де змикання сильніше та де знаходиться початкова точка змикання!”

“При перегляді даних, ми виявили, що пацієнт точно має рацію.”

Ми використовуємо T-Scan Novus. За допомогою червоної кнопки, оператор відкриває новий скан, а також вмикає та вимикає новий запис. На додаток, відповідно того, що показує сила прикусу на екрані,  можна налаштувати чутливість прикусу датчика на ручці.

Піля  пояснення  пацієнтці про те,  як  працює  прикусний датчик  T-Scan,  ми  зробили  перший  запис сили  прикусу.  Коли  ми  потім  переглядали отримані  дані,  ми  побачили,  що  пацієнтка абсолютно точно визначила її передчасний контакт на зубі #5 (Мал. 4).

рис4.jpg
Програмне забезпечення також показує нам попередження про проблеми з імплантатами, показує надмірні сили, чи початкові сили: що оточують зуби.

З цієї точки зору, пацієнт зараз розуміє цінність технології, що використовується, для підтверждення її незадоволення своїм прикусом. Пацієнтка нарешті відчула полегшення, що виявлено причину її проблем.

“Це великий стрибок вперед в оцінці оклюзії”

Інша функція T-Scan - це можливість імпорту цифрових відбитків та накладок даних сил. Ми можемо використовувати цифровий інтраоральний сканер (Малюнок 5) для сканування зубів пацієнта замість звичайних відбитків. Після сканування, цифрові моделі створюються в STL файлі. Потім ми можемо імпортувати STL файл в таблицю пацієнта програмного забезпечення T-Scan.

5.jpg
Малюнок 5: Інтраоральний скан робить цифровий відбиток

Зараз, замість просто дивитися на загальну форму дуги, ви можете накласти дані контактів сили чи програти записи на копії реальних зубів пацієнта. Функція дуже нова і ми ще вчимося її використовувати на щоденній основі.. Це великий стрибок вперед в оцінці оклюзії. Це дійсно революція в розумінні оклюзії, що ми можемо ідентифікувати точні контактні точки та гострі нахили в зубних рядах пацієнтів, та співвідносити їх з клінічними даними сил. Використання доступної нам цифрової інформації, та кореляція її з інтраоральною ситуацією, дозволяє нам досягати найкращих результатів у лікуванні пацієнтів.

6.jpg  6-1.jpg
Малюнок 6: Цифровий відбиток та цифрова накладка відбитка в T-Scan

“Ми не робимо корекцію, доки T- Scan не скаже нам, куди рухатися.”

Використання даних T-Scan, як перевіреного та архівного медико- легального документу в картці пацієнта, дає нам змогу робити точну та передбачувану оклюзійну корекцію. Ви маєте отримати дозвіл пацієнта робити корекцію, оскільки ця процедура незворотна. Насправді, дані T-Scan такі точні, що кількість необхідних корецій значно менша, ніж при використанні традиційних засобів.

Оскільки оклюзійні зміни підтверджуються кожним наступним записом T-Scan, та ми чуємо від пацієнтки, “О, вже краще. Навіть трохи більше. Моя щелепа вже начебто не зміщена!” По мірі проходження процесу та дійсно електронної корекції її прикусу, ми також демонструємо пацієнтці на моніторі комп’ютера загальне покращення контактів. Дуже часто, пацієнти досить зацікавлені дивитися їх дані прикусу на екрані. Ми  показуємо пацієнтці  змикання  зубів  з розподілом сил в часі.

рис6.jpg
Малюнок 6: Артикуляційні відмітки співвідносяться з даними точок T-Scan 

При кожній корекції ми можемо спостерігати, що ми почали знижувати ці реальні сили “високого-піку”,  що зтикаються, та передчасні контакти. Коли ми досягаємо точки комфорту пацієнта та послідовні двосторонні контакти однакової інтенсивності, ми кажемо пацієнту, що ми хотіли б ще поспостерігати деякий час динаміку та зробити переоцінку результатів. 

“Є різниця Ніч-і-День.”

Наша пацієнтка, коли прийшла через декілька тижнів, вигукнула: “Знаєте що? Є різниця день-і-ніч. У мене немає головного болю, мій прикус правильний, моя щелепа змістилася назад!” Хоча ми не змінювали анатомічно позицію щелепи, пацієнтка сказала, що відчуває значне покращення оклюзійної ситуації, що була домінантною в її житті останні декілька років. Також, часто може бути корисним зробити оклюзійний протектор, щоб одягати його вночі.  У нашому випадку , ми виготовили термопластичний оклюзійний протектор та дали пацієнтці у її наступний візит. Для припасування протектора, ми також використовували T-Scan  (Малюнок 7).


рис7.jpg

T-Scan не тільки для зубів. Також можна робити сканування прикусу, коли нічний протектор знаходиться в ротовій порожнині пацієнта, для визначення сил та навантаження. Пацієнт може прикусувати на протектор, оскільки це жорстка позиція. Ми зробили остаточну корекцію протектора, та сказали пацієнтці, “Ми хочемо захистити Ваші стоматологічні інвестиції. Цей протектор буде для Вас зараз як страхування.” Ми не хочемо мати перспективу переробки її роботи в майбутньому. 

Сьогодні, ми робимо такі речі з імлантатами: які не могли робити в минулому, і стає звичним використання комп’ютеризованого підходу замість 100-плюс—річного карбонового паперу, для отримання відміток оклюзійних сил. Стів Джобс казав, “Будьте критерієм якості. Деякі люди не звикли до оточення в якому очікується майстерність!!” Вимагайте майстерності у вашому офісі. Вимагайте майстерності від вашої команди. Досягайте тільки найкращих результатів у лікуванні ваших пацієнтів.

Щоб отримати більше інформації про використання T-Scan в стоматологічній  імплантології, Завантажуйте нашу Безкоштовну  електронну книгу!

Скачать: T-Scan імплантати
Поделиться в социальных сетях:
Вас также может заинтересовать
Подписывайтесь на нашу рассылку и социальные сети
 • 17 лет на рынке
  стоматологии

 • Вся продукция
  сертифицированна

 • Обслуживание
  в сервисном центре

 • Поставки напрямую от
  производителей